četvrtak jul 31

Program 2012

NIsville20122012

Nišville jazz festival 2012

KOMPLETAN PROGRAM 2012

 

 

Osim programa na MAIN STAGES (Eart & Sky)

-svi ostali programi su besplatni


Ponedeljak, 13. avgust

 


Otvaranje izložbe fotografija:

Aleksandar Plačkov „All That Jazz“ - Galerija Art 55, 19:00


Utorak, 14. avgust


Otvaranje izložbe fotografija:

Bojan Bončić „Živeti od danas do sutra“ - Galerija Salon 77, 19:00

RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00

1. Alexandre Cunha (BRA)

2. Dado Topic & Time After Time (CRO/SER)

3. Saban Bajramovic International tribute band



Sreda, 15. avgust


RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00

1. My People (SER)

2. Orkestar Bobana i Marka Markovića (SER)

3. Nema problema (ITA)

Nisville workshop – od 16. do 19. avgusta, Simfonisjki orkestar

Press konferencije – Press centar – Galerija Paviljon u Tvrđavi od 12:00



Četvrtak 16.Avgust

 

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

1. EF Septet (TUR)

2. Alexandre Cunha (BRA)

3. Greenfingers (SER- Niš)

Otvaranje izložbe fotografija: Ivan Grlić „Serbian Jazz, Bre!“

Nišville press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 19:00

Promocija knjige: Veselin Mitrović “Džez kao socio-kulturna improvizacija“,

Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

( jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE - Plato kod Galerije 19:00 - 24:00

1. EF Septet (TUR)

2. Ništa Čorbasto (SER)

3. Paja Jazzija (SER)

4. Nema problema (ITA)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

1. JazzbookA (SER)

2. Lydian Sound Orchestra (ITA)

3. Jean Luc Ponty Band (FR)

4. Jon Cowherd Mercy Project ft. Patitucci, Blade & Cardenas (USA)

5. Osibisa (GH/GB)

6. Alexandre Cunha Quintet (BRA)

MIDNIGHT JAM STAGE dvorište Banovine 23:00 – 03:00

House band: Old Gold Band (BUL)



Petak, 17. Avgust


MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

1. My People (SER)

2. Rap Trio (SER – Leskovac)

3. RockStars(ci) (SER –Niš)

OPEN STAGE - Plato kod Galerije 19:00 - 24:00

1. Lagater quintet (SER -Niš)

2. El Rithmo (SER – Aranđelovac)

3. Canyon Band (SER – Šabac)

4. Morre - Kanada (CAN)

Gerontološki centar

La Familia (SER – Novi Sad)

Promocija knjige: Nat Hentof “Džezerski život“

Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

( jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

1. Pedjazz (SER)

2. EF Septet (TUR)

3. Brussels Jazz Orchestra ft. Maria Joao & David Linx (BEL)

4. Jazzex (UKR)

5. Jamaaladeen Tacuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

6. Nema Problema (ITA)

MIDNIGHT JAM STAGE dvorište Banovine 23:00 – 03:00

House band: Miša Blam and Friends

VRANJE, plato Parkinga Doma Kulture 20:00

1. Jazzbooka (SER)

2. Old Gold Band (BUL)

3. Lollo Meier Quartet (NL)

4. Osibisa (GH/GB)



Subota, 18. Avgust

 


MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

1. I Duhovi (SER – Beograd)

2. Kafe Ball (SER - Niš)

3. Key Cohesive (SER - Niš)

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

( jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE - Plato kod Galerije 19:00 - 24:00

1. La Familia (SER – Novi Sad)

2. Old Gold Band (BUL)

3. Milan Petrović Band (SER - Beograd)

4. Neozbiljni pesimisti (SER - Sombor )

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

1. Naked (SER)

2. Adrian Gaspar trio with guests: Gabriel Rosati & Lucian Nagy (AUT/ BRA/ ROM))

3. Amir Gwirtzman ft. Yaron & Eden Bahar (ISR)

4. Opus 5 (USA)

5. Lolo Meier quintet (NL)

6. Toni Kitanovski & Cherkezi ft. Oscar Salas (MAC/CUB)

7. Ras Abraham & Irie Vibes (JAM)

MIDNIGHT JAM STAGE dvorište Banovine 23:00 – 03:00

House band: Key Cohesive

LESKOVAC, Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00

1. Eyot (SER)

2. Dolly beg you pardon (NL)

3. Mango Duende (BUL)

4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

SURČIN – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00

1. Jazzex (UKR)

2. Nema problema (ITA)



Nedelja, 19. Avgust

 

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

1. Old Gold Band (BUL)

2. La Familia (SER – Novi Sad)

3. Underdogs (SER - Niš)

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

( Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

( jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE - Plato kod Galerije 19:00 - 24:00

1. Plamb - Jazz odsek Muzičke Škola Subotica (SER – Subotica)

2. JazzyJay (SER - Niš/Novi Pazar)

3. Dolly beg you pardon (NL)

4. Proces (SER – Niš)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

1. Lepi Jova (SRB)

2. Sentimental Swingers (BUL)

3. Anders Bergcrantz Quartet (SWE)

4. Get the blessing (GB)

5. The Brand New Heavies (GB)

6. Eyot (SER)

MIDNIGHT JAM STAGE dvorište Banovine 23:00 – 03:00

House band: Nišville All Stars

PIROT - Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00

1. Kafe Ball (SER)

2. Jazzex (UKR)

3. Mango Duende (BUL)

4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)


SURČIN – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00

1. Lollo Meier Quartet (NL)

2. Osibisa (GH/GB)